Co warto wiedzieć decydując się na kredyt gotówkowy?

|

wyświetleń

i

komentarzy

Zdarza się, że z różnych powodów potrzebujesz wysokiej gotówki i to na już. Czy to niespodziewany wydatek w postaci nowego sprzętu domowego, czy nowych części do auta. Czasem ten wydatek planujesz już od dawna, ale wciąż nie możesz uzbierać pożądanej kwoty – budowa domu, kupno mieszkania, daleka podróż. Wtedy do głowy przychodzi Ci pomysł, by wziąć kredyt gotówkowy. Ale zanim się na niego zdecydujesz, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Po pierwsze i najważniejsze – koszty takiego kredytu. Sprawdzaj wysokość RRSO, dzięki której dowiesz się, jakie są całkowite koszty kredytu, nie tylko przyznania, ale również prowizję oraz oprocentowanie. Dzięki temu unikniesz niemiłych niespodzianek.

Po drugie, nigdy nie zapominaj o tym, że kredyt gotówkowy należy spłacać w terminie. W przypadku zaległości, bank zgłosi Cię, do BIK i bardzo możliwe, że będziesz miał problem z uzyskaniem kolejnego jakiegokolwiek kredytu w przyszłości. Nie wspominając o dodatkowych odsetkach za okres zwłoki.

Po trzecie, zanim jeszcze podpiszesz umowę, bank jest zobowiązany do przedstawienia Tobie formularza informacyjnego. Taki dokument zawiera wszystkie informacje o opłatach, jakie będziesz ponosić, jest prosty i przejrzysty.

Po czwarte, – jeśli już podpiszesz umowę o kredyt gotówkowy, to masz prawo w ciągu 14 dni z niej zrezygnować w przypadku zmiany decyzji. Lub też, w odwrotną stronę – kredyt możesz spłacić wcześniej. Do wyboru masz szybszą spłatę całości lub tylko części. Przydatne wskazówki? Miej je na uwadze, jeśli kiedykolwiek będziesz planował wziąć kredyt, a na pewno cały proces okaże się łatwiejszy i bardziej zrozumiały.

Jak można zauważyć ubieganie się o kredyt gotówkowy nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczy tylko udać się do wybranego banku i rozpocząć proces ubiegania się o kredyt gotówkowy. Decyzja o jego przyznaniu może zostać podjęta jeszcze tego samego dnia lub w ciągu najbliższych kilku dni roboczych.

Każdy z nas może zauważyć, że jest bardzo wiele informacji o kredycie gotówkowym. Warto z tymi informacjami się zapoznać, aby nie zostać wprowadzonym w błąd lub też błędnie nie zrozumieć umowy kredytowej, którą otrzymamy od banku. Dzięki temu unikniemy późniejszych kłopotów, które dla kredytobiorcy mogą okazać się katastrofalne. Niemniej jednak w dalszym ciągu podkreślamy to, że przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego należy zastanowić się kilka razy. Jest to wszak dla kredytobiorcy nowe lub kolejne zobowiązanie finansowe, które zobowiązuje się spłacić terminowo.

Musisz przeczytać

Chwilówka vs. Kredyt ratalny – porównujemy opcje!

Prawda jest taka, że nieprzewidziane wydatki zdarzają się każdego dnia, a większość Polaków nie ma zabezpieczenia w postaci gotówki przeznaczonej na trudne czasy. Ten...

Całkowite koszty zobowiązania przy kredycie gotówkowym – oprocentowanie i opłaty dodatkowe

Osoby rozważające kredyt gotówkowy jako rozwiązanie wspomagające realizację przedsięwzięć powinny dokładnie przeanalizować kwestie dotyczące całkowitych kosztów zobowiązania. W komunikatach natury reklamowej są one przedstawiane...

Kiedy kredyt konsolidacyjny może być dobrym pomysłem?

Konsolidacja zadłużenia dodaje świeżego tlenu do wyczerpanego życia finansowego. Czy masz więcej niż jedną kartę kredytową i inne niezabezpieczone długi, na które nie możesz...

Ostatnie artykuły

Podobne artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.