Lokata bankowa niebezpieczeństwo kradzieży tożsamości

0
141

Jeśli niedawno zrobiłeś sobie wycieczkę do instytucji bankowej, w sprawie lokaty bądź innej transakcji to najprawdopodobniej dostałeś pokwitowanie wpłaty. Kradzież tożsamości osobistej za pośrednictwem bankowości depozytowej? Jest taka możliwość. Niewielka, ale jest. Oczywiście, trzeba być ostrożny6m po dokonaniu wpłaty, trzeba co jakiś czas zerkać na wysokość dostępnego salda, ale nie należy się denerwować. Wszystko będzie dobrze – miejmy nadzieję, ale lepiej pomyśleć wcześniej niż później. Prawda?

Więc jak można zapobiegać niebezpieczeństwu jakim jest kradzież tożsamości?

Ilekroć weźmiesz pokwitowanie wpłaty czy operacji na lokacie bankowej- zawsze należy je wyrzucić, szczególnie wtedy, gdy:

  • Twój numer konta jest na nim wy eksponowany
  • Imię i nazwisko jest załączone do pokwitowania
  • Saldo konta jest widoczne
  • Twój numer lokaty bankowej jest również wskazany


Twój numer konta jest największym elementem, który może sprawić, że kradzież osobistej tożsamości stanie się bardziej realna. W połączeniu z nazwiskiem zmienia się w śmiertelną broń. Dodanie depozytowej informacji to zapewnienie sobie zabójczej torpedy do kradzieży tożsamości. Bilans lub całkowite informacje na temat lokaty bankowej jest często czynnikiem decydującym że złodziej tożsamości zdecyduje się z tych danych skorzystać. Generalnie, im więcej pieniędzy na lokacie bankowej – tym bardziej prawdopodobna jest próba złamania prawa.

Prawidłowa identyfikacja zapobiegania kradzieży tożsamości

Chroń siebie, trzymając swoje rachunki bankowe blisko siebie, dopóki nie ma możliwości, aby umieścić je w bezpiecznym miejscu lub zniszczyć (niszczarka bądź spalenie). Nie wyrzucaj paragonu do śmieci, bo to wtedy staje się poza kontrolą. Możesz też skorzystać z techniki pocięcia rachunku na smukłe małe kawałki, a następnie zutylizowanie ich. Jednak trzeba je wyrzucić w wielu miejscach, a nie jednym. Oszuści stosujący kradzież tożsamości nie mają ochoty na nierozwiązywalne puzzle, więc upewnij się, że trudniej im zorganizować wszystkie części razem.

Zobacz także:  Lokaty oferowane przez Idea Bank

Złodzieje tożsamości będzie czasami przechodzili przez wielkie odległości, aby uzyskać małe kawałki informacji na temat swoich ofiar. Odbywa się to poprzez zbieranie kwitów, rachunków i innych informacji, często poprzez grzebanie w wysypisku śmieci – gdzie przestępca przechodzi przez śmieci, aby uzyskać to, czego potrzebuje do wykonania nieuczciwego przestępstwa. Chociaż perspektywy kradzieży tożsamości poprzez otrzymania depozytu bankowego są stosunkowo małe, należy spróbować zatrudnić tożsamości przeciwkradzieżowe na każdym kroku sposób.