Lokata bankowa – oprocentowanie na przełomie marca i kwietnia

0
68

Aktualne oferty banków dotyczące lokowania oszczędności Klientów nie przyciągają wielu entuzjastów. Taka sytuacja może mieć miejsce jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy. Nie musisz jednak rezygnować z możliwości powiększenia swojego kapitału. Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoje pieniądze to właśnie najlepszy sposób, który dodatkowo pozwoli Ci na uzyskanie odsetek naliczonych przez okres na jaki podpiszesz umowę. Lokata bankowa może nadal być dla Ciebie usługą, na którą warto zwrócić uwagę. Musisz jednak zadbać o to by wybrać ofertę, która zagwarantuje Ci najlepsze warunki i będzie narzędziem, które pomoże Ci realizować Twoje plany. W tym celu możesz skorzystać z bezpłatnego rankingu, który pozwoli Ci zapoznać się z kilkoma najlepszymi usługami oszczędnościowymi, które aktualnie oferują najlepsze oprocentowanie.

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, które odbyło się w ubiegłym miesiącu pozostawia szansę na to, że w ciągu kilku miesięcy sytuacja dotycząca lokat bankowych ulegnie poprawie. Wszystko dlatego, że zarząd RPP ogłosił iż marcowe obniżenie stóp procentowych było ostatnim z planowanych, a kolejne działania będą miały na celu przywrócenie poprzedniej wartości stóp referencyjnych. Mimo to należy uzbroić się w cierpliwość i przeczekać trudniejszy okres w oczekiwaniu na wyższe oprocentowanie depozytów.

Jak założyć atrakcyjny depozyt?

Lokata bankowa wciąż jest najłatwiej dostępną i najpopularniejszą usługą skierowaną do osób, które dysponują wolnym kapitałem. By założyć lokatę wystarczy wypełnić internetowy wniosek, podać swoje podstawowe dane i przelać środki na wskazany rachunek. Ponadto nie wymaga to od usługobiorcy żadnych dodatkowych usług finansowych. Lokata bankowa jest świetnym sposobem na rozpoczęcie swojego oszczędzania, przede wszystkim ze względu na to, że Klient nie musi posiadać wiedzy o rynku. Wystarczy zaznajomienie z ofertami i wybranie tej, która będzie najodpowiedniejszą. Dlatego też przeglądanie miesięcznych porównań usług jest doskonałym rozwiązaniem by przynajmniej mieć rozeznanie w najciekawszych ofertach banków. Pozwoli Ci to na elastyczne lokowanie gotówki w zależności od atrakcyjności dostępnych depozytów.

Zobacz także:  Lokata jednodniowa – dla kogo najbardziej opłacalna?

Aktualne porównanie lokat

Z końcem marca oraz początkiem kwietnia lokaty wciąż oferują taką samą wartość odsetek. Jeżeli zależy Ci na dobrej lokacie, wybierz usługę krótkoterminową, wśród nich masz szansę na zawarcie umowy z najwyższym oprocentowaniem kapitału. Przede wszystkim jednak miej na uwadze to, że najlepsze oferty skierowane są praktycznie wyłącznie dla nowych Klientów instytucji.

  • Idea Bank – Lokata Happy

    Bank nie wymaga założenia rachunku osobistego, z depozytu mogą skorzystać wyłącznie Klienci, którzy do tej pory nie korzystali z żadnej usługi Idea Banku. Oprocentowanie zdeponowanych środków w skali roku wynosi 4,00%. Maksymalny czas trwania umowy to 3 miesiące.

  • Getin Bank – Lokata na Start

    Lokata bankowa dla nowych usługobiorców w Getin Banku trwa maksymalnie 2 miesiące. Oprocentowanie w skali roku wynosi 3,50%. Minimalna kwota wymagana do założenia depozytu wynosi wyłącznie 500 złotych.

  • Santander Consumer Bank – Lokata Direct

    Lokata w Santander Banku umożliwia elastyczne wybranie czasu trwania umowy od 1 do 36 miesięcy. Odsetki wynoszą 3,10% w skali roku (wybierając umowę na okres 24 miesięcy). Warunkiem założenia lokaty jest dysponowanie minimalną kwotą stanowiącą 5 000 złotych. Skorzystać z depozytu mogą zarówno nowi jak i stali Klienci banku.