Najlepsza lokata – co dalej z Lokatą Happy Idea Banku?

0
167

 Idea Bank zmienił warunki lokaty, która prowadziła w rankingu jako najlepsza lokata bankowa. Choć już od dłuższego czasu konsumenci mieli szansę skorzystać z oferty, która zapewniała 5,00% odsetki, obecne oprocentowanie zostało zmniejszone do 4,75%. To warunki które wciąż zapewniają Lokacie Happy pierwsze miejsce w aktualnym rankingu lokat. Mimo wszystko jest to zaskoczenie gdyż coraz częściej można było spotkać się z przekonaniem, że tak wysokie oprocentowanie utrzyma się dłużej, a być może będzie początkiem długo wyczekiwanych zmian. Osoby, które wciąż korzystają z lokaty na warunkach z przed sierpnia bieżącego roku nie muszą się obawiać o zmiany w istniejącej już umowie z bankiem. Każda z zawartych lokat posiada gwarancję niezmienności odsetek i tylko nowi klienci otrzymają ofertę z nieco niższym zyskiem.

 Czy Lokata Happy nadal się opłaca?

 

 To pytanie może nurtować wielu oszczędzających, którzy chcą zarobić inwestując swoje pieniądze i zapewniając im dobre warunki poprzez wybór najlepszej lokaty. Ranking lokat sierpnia udowodnił, że to Idea Bank stara się o swoich klientów najbardziej i oferuje im wyjątkowo atrakcyjne oprocentowanie. Wraz ze zmianą warunków lokaty, Lokata Happy nadal pozostaje najlepszą lokatą, która zapewnia najwyższe oprocentowanie.

Jednak zmiana, która nastąpiła może sugerować, że każdy kto jeszcze nie skorzystał z promocyjnej oferty powinien pospieszyć się z podjęciem takiej decyzji gdyż nie wiadomo jak długo utrzyma się tak korzystna różnica między lokatami dla nowych konsumentów, a standardowych, dużo niżej oprocentowanych depozytów.

 Lokata Happy wciąż najlepszą lokatą bankową

 Poniżej pragniemy przypomnieć jak prezentują się warunki lokaty, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepszych lokat terminowych 2014 roku.

  • Oprocentowanie w skali roku wynosi 4,75%.
  • Okres trwania lokaty od 1 do 3 miesięcy.
  • Bez konieczności korzystania z innych usług Idea Banku.
  • Możliwość złożenia wniosku online – bez wychodzenia z domu.
  • Założenie lokaty trwa maksymalnie kilkanaście minut.
  • Minimalna kwota wymagana do otwarcia rachunku 1000 złotych.
  • Najwyższa suma jaką klient może zdeponować na lokacie to 10000 złotych.
Zobacz także:  Lokaty oferowane przez Idea Bank

 Lokaty bankowe – perspektywy na najbliższe miesiące

 Choć wiele wskazywało na to, że być może produkty oszczędnościowe uzyskają znów atrakcyjne 6,00%, a nawet 7,00% odsetki, coraz więcej osób wstrzymuje się z tą myślą. Referencyjna stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego już od ponad roku pozostaje niezmieniona i wynosi zaledwie 2,50%. Plany jej podwyższenia przypadały na koniec bieżącego roku, jednak analitycy finansowi wstrzymują się z podtrzymywaniem takich uwag. Każdy kto stara się na bieżąco sprawdzać wiadomości dotyczące rynku finansowego, a w szczególności produktów oszczędnościowych, powinien regularnie przeglądać aktualne rankingi lokat bankowych, do czego zachęcamy, mając na uwadze przede wszystkim dobro oszczędności jakimi dysponujemy.