Styczeń 2017 – nadchodzą zmiany w oprocentowaniu lokat

0
96

Po wielu miesiącach wyszukiwania ofert o nieco wyższym oprocentowaniu, możemy spodziewać się korzystniejszych ofert dla oszczędzających. Już teraz ceny towarów i usług rosną co sugeruje koniec deflacji i możliwość przywrócenia wysokość standardową stóp procentowych NBP. Oznacza to, że już w ciągu kilku miesięcy możemy spodziewać się długo oczekiwanych zmian. W przeciwieństwie do kredytobiorców, którzy właśnie teraz mogą skorzystać z ofert o niższych kosztach gdyż po podniesieniu stóp procentowych raty zadłużeń będą znacznie wyższe.

Jaką lokatę wybrać?

Zanim w ofertach banków pojawią się korzystniejsze lokaty może minąć jeszcze kilka miesięcy. Warto w tym okresie zadbać o swoje oszczędności i ulokować je na najkorzystniejszej lokacie lub koncie oszczędnościowym. Należy jednak śledzić informacje dotyczące decyzji Rady Polityki Pieniężnej i reagować odpowiednio na zmiany również te wprowadzane w instytucjach finansowych. Nawet po podniesieniu stóp procentowych, lokaty przez pewien czas mogą pozostać na obecnych warunkach. Najkorzystniejsze jednak będzie zapoznawanie się z ofertami na bieżąco i podejmowanie decyzji najkorzystniejszych dla Twoich finansów.

Gdzie na początku 2017 roku warto ulokować swoje oszczędności? Wciąż najwięcej zyskać mogą Klienci którzy wcześniej nie korzystali z ofert oszczędnościowych. Są to jednak produkty, które skierowane są do wąskiego grona nowych Klientów, dodatkowo wyznaczając szereg warunków, które należy spełnić by uzyskać kilka procent więcej niż jest to przewidziane w przypadku standardowych usług.

Krótki okres umowy, konieczność założenia konta, niska maksymalna kwota wpłacona na lokatę oraz możliwość przedłużenia umowy wyłącznie na warunkach jakie przedstawiane są w przypadku produktów w stałej ofercie.

Jeżeli nie masz możliwości założenia lokaty promocyjnej możesz zdecydować się na nieco mniej oprocentowane konto oszczędnościowe. To rozwiązanie, które pomoże Ci zachować stały dostęp do gotówki, zapewniając atrakcyjne odsetki.

Zobacz także:  Oprocentowanie lokat - od czego zależy?

Mając jednak możliwość założenia lokaty dla nowych Klientów, koniecznie zapoznaj się z ofertą Idea Banku oraz BGŻ Optima. Obie lokaty są atrakcyjne mimo drobnych ograniczeń. Aby dowiedzieć się o nich więcej sprawdź ranking opublikowany na naszej stronie. Możesz także wypełnić całkowicie darmowy wniosek, który pozwoli Ci założyć lokatę nawet w ciągu kilku minut.

Nie odkładaj oszczędzania na później

Trudno Ci wygospodarować wolne środki dysponując miesięcznym budżetem? Zastanów się w jaki sposób możesz uzdrowić swoje finanse. Dowiedź się jak wydajesz swoje pieniądze i czy wszystkie Twoje wydatki są faktycznie potrzebne. Bardzo często nieświadomie przeznaczamy dużą kwotę pieniędzy na zupełnie niepotrzebne zakupy. Mając świadomość swoich wyborów możesz zmienić niekorzystne nawyki i nauczyć się systematycznie odkładać przynajmniej część swoich pieniędzy. Pamiętaj, że miesięczne odkładanie nawet niewielkiej kwoty oszczędności przybliży Cię do wyznaczonego celu i pomoże zabezpieczyć Twoją przyszłość.